Sejmik Bractwa
Dodane przez Admin dnia 15.02.2019 10:39
W dniu 16 marca br Sejmik Bractwa Świętego Huberta w Śliwicach podsumuje pracę Rady Starszych za miniony rok i nakreśli oraz zatwierdzi plany pracy na rok bieżący. Ważnym i godnym podkreślenia jest fakt, że Bractwo czekają obchody 20. lecia powołania Bractwa przypadające na rok 2020 i uroczystości związane z nadaniem patronatu Świętego Huberta Gminie Śliwice przez JŚ Papieża Franciszka, prawdopodobnie w tym roku.

dalej Akt Powołania Bractwa
Treść rozszerzona
Bractwo Świętego Huberta w Śliwicach zostało powołane przez śp. ks Jana Bernarda Szlagę Pierwszego Biskupa Pelplińskiego / w załączeniu Dekret powołujący Bractwo/. To tylko gwoli przypomnienia, minęło prawie 20 lat od tego historycznego wydarzenia.

Dla zobrazowania parę faktów:w roku 2010 bardzo uroczyście obchodzono 10.lecie Bractwa. Z tej okazji w uznaniu zasług dla Diecezji Pelplińskiej JE Biskup Jan Bernard Szlaga odznaczył Bractwo.Bractwo na 10 lecie przygotowało bardzo merytoryczną wystawę uświetnioną wydaniem: karty pocztowej , znaczka pocztowego i datownika okolicznościowego przy współpracy z Pocztą Polską na skalę ogólnopolską.Bractwo ufundowało swój sztandar, posiada swój hymn i modlitwę. Bardzo uroczyście celebruje patronalne odpusty i uczestniczy w wielu uroczystościach.
W tym roku zakończona została rozbudowa kościoła p.w. Św. Huberta w Okoninach którego Bractwo jest opiekunem.