Kult św. Huberta rośnie- Skórzenno gm. Osiek
Dodane przez Admin dnia 08.11.2016 22:32


Kult św. Huberta rośnie- Skórzenno gm. Osiek


11 Listopada poświecenie kapliczki naszemu Patronowi w Skórzennie w gminie Osiek. Jest to kolejna kapliczka św. Huberta w Diecezji Pelplińskiej. Fundatorem kapliczki i organizatorem uroczystości jest członek Bractwa Jarosław Kaniszewski.

Świetemu Hubertowi Cześć !


poczytaj relacji
Treść rozszerzona
Świętemu Hubertowi Cześć

to pozdrowienie zawarte na cokole podstawy kapliczki.

Poświęcenie kapliczki odbyło się 11 listopada 2016 roku przez ks. prałata Andrzeja Kossa. Uroczystości oprócz członków K Ł Bóbr z Gdańska ze sztandarem zaszczycili mieszkańcy wsi z Panią Sołtys Izabelą Szumała, członkowie Bractwa Świętego Huberta ze Śliwic ze Sztandarem i Radą Starszych Bractwa. Oprawę muzyczna zapewnił mistrz Europy w sygnalistce Karol Kroskowski. Poświecenie poprzedził fakt odczytania aktu erekcyjnego przez organizatora i głównego sponsora, członka tegoż koła i Bractwa Jarosława Kaniszewskiego, po czym nastąpiło uroczyste podpisanie i wmurowanie u podstawy kapliczki. Rzeźbę wykonał artysta Pan Jan Redżko z Wejherowa. Kapliczka św. Huberta jest posadowiona na skraju kociewskiej wsi Skórzenno w znaczącym miejscu dla mieszkańców i podróżnych, bo obok krzyża przydrożnego na skrzyżowaniu drogi wiejskiej z drogami leśnymi i obok remizy.
Obok kapliczki został umiejscowiony głaz upamiętniający to uroczyste wydarzenie, na którym zawarto następującą inskrypcję po logu Polskiego Związku Łowieckiego:
W 70 rocznicę Wojskowego Koła Łowieckiego nr 209 ‘ Bóbr” z Gdańska Kapliczkę św. Huberta w Leśnictwie Karcznia w dniu 11.11.2016 roku wznieśli:
Krzysztof Bartkowski, Jan Ciarkowski, Marek Chabowski, Ryszard Chrabkowski, Gwidon Ćwikliński, Czesław Dejneka, Dariusz Droszkowski, Stefan Engler, Dominik Grygiel, Jarosław Kaniszewski, Ryszard Kupka, Marek Kuś, Mieczysław Lipiński, Jarosław Myślicki , Jan Myśliwiec, Eugeniusz Szypowicz, Janusz Wąs, Rafał Wąs.
Patronat nad budową kapliczki św. Huberta pełnili: ks. Prałat Andrzej Koss i Ignacy StawickiDekanat Skórzecki Parafia św. Rocha w Osieku
Skórzenno, gmina Osiek, powiat starogardzki
Leśnictwo Karcznia, Nadleśnictwo Lubichowo, RDLP Gdańsk
Koło Łowieckie WKŁ Bóbr 209, Okręg PZŁ Gdańsk

Trzeba pojechać i zobaczyć.
Rzeźby naturalnej wielkości, jak dotychczas to pierwsza taka forma przedstawiająca naszego świętego w Diecezji.

Zapraszają
mieszkańcy wsi i członek Bractwa Jarek Kaniszewski.