Bractwo Św. Huberta

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: jaroslaw kaniszewski

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Warsztaty przyrodnicze - finał

Warsztaty przyrodnicze - finał

Bractwo Świętego Huberta w Śliwicach zorganizowało w dniach 05-24.05.2014 r. cykl spotkań dla dzieci i młodzieży.
Celem spotkań było ukazanie roli Bractwa w kształtowaniu świadomości w zakresie tematyki przyrodniczej i odpowiedzialności za ochronę dóbr miejscowej przyrody, przybliżenie dzieciom i młodzieży fauny i flory Borów Tucholskich w tym zwierząt dziko żyjących i ich zwyczajów, roślin z uwzględnieniem środowisk leśnych oraz zadań z ochrony środowiska w tym zakres ingerencji człowieka w zachowanie zasobów przyrody i kultu św. Huberta. Spotkania były realizowane jako zadanie wspólne Bractwa i Gminy Śliwice która przekazała na ten cel dotację.
W spotkaniach uczestniczyło około 30-tu młodych ludzi z terenu gminy Śliwice.
Dwa ze spotkań odbyły się na terenie Nadleśnictwa Woziwoda. Pierwsze zajęcia odbyły się 08.05 w OEPL przy Nadleśnictwie gdzie na przykładzie znajdujących się tam eksponatów pokazano pracę leśnika, używane obecnie jak i historyczne narzędzia.
Drugie spotkanie w dniu 19.05. odbyło się na terenie szkółki leśnej w Różanku gdzie omówiono sposób produkcji sadzonek, pokazano pomnikowe drzewa rosnące wokół szkółki, była okazja do nauki rozpoznawania gatunków, wskazano rośliny chronione.
W dniu 12.05. odbyło się spotkanie w Muzeum Indian w Wymysłowie gdzie pokazano historię rozwoju społeczeństwa indiańskiego, jego bliskość, współżycie z naturą.
Na zakończenie spotkań odbyła się wycieczka na zamek do Gniewu i do leśnictwa Brody gdzie znajduje się azyl dla dzikich zwierząt oraz skansen z eksponatami i narzędziami używanymi do pracy w lesie i w gospodarstwie domowym.
Tam też, przy ognisku, podsumowano cały cykl spotkań. Dzieci były bardzo zadowolone z takiej formy edukacji i wyraziły ochotę na kolejne takie spotkania.
Na zakończenie spotkań, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat świadczący o ukończeniu Warsztatów przyrodniczych. Świętemu Hubertowi Cześć. Darz Bór ! Zobacz w galerii.
Wygenerowano w sekund: 0.01
403,601 Unikalnych wizyt